Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar pentru furt si distrugere masina la PARCHET din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar pentru furt si distrugere masina la PARCHET din luna februarie...

Buna seara,

Niste indivizi mi-au furat si distrus masina in luna Decembrie 2011...X-(.... Acum dosarul se afla la PARCHET.... Cat mai dureaza pana trimit dosarul pentru judecata?... Din luna februarie 2012 dosarul se afla si acum la PARCHET...X-(.... cui trebuie sa ma mai adresez ca sa dea drumul la dosar?...
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

O seara buna tuturor !
~ Conținut șters la cerere ~
Este greu sa primiti un raspuns daca nu furnizati informatii despre stadiul dosarului,oricum bine ar fi sa angajati un avocat care sa se ocupe de cazul dvstra.
etc a scris:

Niste indivizi mi-au furat si distrus masina in luna Decembrie 2011

Exista situatii identice de distrugere autoturism aflate in cercetare din 2004,in care au fost efectuate mai multe expertize tehnice si care inca nu au fost solutionate de catre procurorul responsabil ,dupa ce speta a trecut de la parchetul judecatoriei la tribunal,curte de apel si din nou a ajuns la parchetul de pe langa judecatorie
Nu exista termen legal prevazut pentru solutionare
In plus fata de deficitul de personal,exista spete urgente;solutionarea este conditionata de interesul procurorului responsabil,de existenta de probe temeinice in care acesta sa poata sa concluzioneze existenta de infractiuni si eventual sa nominalizeze persoanele responsabile
Incercati sa staruiti la nivelul prim procurorului parchetului responsabil in solutionare