avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar pentru furt si distrugere masina la PARCHET din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar pentru furt si distrugere masina la PARCHET din luna februarie...

Dosar pentru furt si distrugere masina la PARCHET din luna februarie...
Buna seara,

Niste indivizi mi-au furat si distrus masina in luna Decembrie 2011...X-(.... Acum dosarul se afla la PARCHET.... Cat mai dureaza pana trimit dosarul pentru judecata?... Din luna februarie 2012 dosarul se afla si acum la PARCHET...X-(.... cui trebuie sa ma mai adresez ca sa dea drumul la dosar?...
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

O seara buna tuturor !
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:29, 8 Mai 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Este greu sa primiti un raspuns daca nu furnizati informatii despre stadiul dosarului,oricum bine ar fi sa angajati un avocat care sa se ocupe de cazul dvstra.
etc a scris:

Niste indivizi mi-au furat si distrus masina in luna Decembrie 2011

Exista situatii identice de distrugere autoturism aflate in cercetare din 2004,in care au fost efectuate mai multe expertize tehnice si care inca nu au fost solutionate de catre procurorul responsabil ,dupa ce speta a trecut de la parchetul judecatoriei la tribunal,curte de apel si din nou a ajuns la parchetul de pe langa judecatorie
Nu exista termen legal prevazut pentru solutionare
In plus fata de deficitul de personal,exista spete urgente;solutionarea este conditionata de interesul procurorului responsabil,de existenta de probe temeinice in care acesta sa poata sa concluzioneze existenta de infractiuni si eventual sa nominalizeze persoanele responsabile
Incercati sa staruiti la nivelul prim procurorului parchetului responsabil in solutionare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In urma unui incident masina mea a fost distrusa total burnei bebe burnei bebe acum un an in urma unui scandal intre sotul meu si un grup din alta comuna masina mea a fost distrusa total am fc plangere pt distrugere am stiut cine a ... (vezi toată discuția)
Ancheta prelungita stefan_000 stefan_000 am un dosar, la udriste, pentru alcoolemie 1.05 in sange, cercetarea se afla in desfasurare de peste un an si 5 luni. Cum pot face sa urgentez finalizarea ... (vezi toată discuția)
Plangere penala- cum trebuie sa procedez in acest caz? maque maque Buna seara, Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea speta: In urma cu noua luni am depus o plangere penala impotriva unui individ care mi-a rupt mana in ... (vezi toată discuția)