avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratia 112 in cazul contractului suspendat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratia 112 in cazul contractului suspendat

O intreprindere individuala cu un singur angajat care incepand cu 26.03.2012 a intrat in crestere copil pana la 2 ani.Are obligatia de a depune in continuare declaratia 112 avand in vedere ca singurul salariat e cu contarctul suspendat?Sau depune 070 cu scoaterea din evidenta?
Cel mai recent răspuns: mihaela71 , utilizator 20:35, 8 Mai 2012
Daca este vorba despre un CIM suspendat declaraia 112 se va depune pe zero la cele 10 obligatii de plata.
Da,este vorba de CIM suspendat pentru concediu crestere copil pana la 2 ani.Sa inteleg ca nu depun vectorul 070 pentru scoaterea din evidenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inactivitate intreprindere individuala stefyka stefyka Buna ziua, in anul 2011 am incetat activitatea intreprinderii individuale dar am o problema. Cand am incetat activitatea am depus declaratia 010 pentru ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale obligatorii pentru firma cu 1 salariat aflat in cic andreea-deea andreea-deea In situatia in care o societate are un singur salariat care solicita suspendarea CIM pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani, care sunt ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 pe zero nicod nicod Buna ziua! Am o intreprindere individuala care a avut un angajat, caruia i-a incetat contractul de munca cu 05.03.2012. I-am depus 070 pt scoatere din ... (vezi toată discuția)