Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratia 112 in cazul contractului suspendat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratia 112 in cazul contractului suspendat

O intreprindere individuala cu un singur angajat care incepand cu 26.03.2012 a intrat in crestere copil pana la 2 ani.Are obligatia de a depune in continuare declaratia 112 avand in vedere ca singurul salariat e cu contarctul suspendat?Sau depune 070 cu scoaterea din evidenta?
Daca este vorba despre un CIM suspendat declaraia 112 se va depune pe zero la cele 10 obligatii de plata.
Da,este vorba de CIM suspendat pentru concediu crestere copil pana la 2 ani.Sa inteleg ca nu depun vectorul 070 pentru scoaterea din evidenta.