Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii fiscale obligatorii pentru firma cu 1 ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii fiscale obligatorii pentru firma cu 1 salariat aflat in CIC

In situatia in care o societate are un singur salariat care solicita suspendarea CIM pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani, care sunt obligatiile declarative ale firmei ? Declaratia 010 sau declaratia 112 ?

In sensul ca se considera pentru perioada de 2 ani ca s-a modificat vectorul fiscal, adica societatea nu are obligatia la contributii sociale, sau are obligatia raportarii de contributii sociale = 0 in fiecare luna ?
Depuneti D 112 pe zero.
Mi-au confirmat telefonic si de la ANAF solutia dvs. , multumesc !