Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co angajati ture
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co angajati ture

buna ziua,
Cei care lucreaza in ture 12/24, au dreptul tot la 21 de zile de co a cate 8 ore, indiferent de programul care il au ( normal, ture etc)

daca cineva vrea co in mai 07.05-18.05.2012 va fi pontat 10 zile de co, urmant sa-si reia tura de pe 19.05.2012?

multumesc.
Indiferent de tipul c.i.m. sau de timpul de munca prevazut in c.i.m., durata minima a concediului de odihna anual este de 20 de zile lucratoare. ..

Daca se lucreaza in ture, ar trebui calculat sa vedeti cand intra in tura dupa perioada de CO, 07.05 - 18.05.2012 ...