Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract

Exista cumva un model de contract care poate fii incheiat intre o firma si o pensiune in care firma vrea sa-i preia si sa achite facturile de utilitati de la pensiune?
De ce ar plati firma facturile de utilitati ale pensiunii? Ce relatie exista intre ele?
sincer nu stiu, poate din cauza ca pensiunea are cheltuieli foarte mari si incasari foarte mici.
Exista un asemenea constract? se poate gasi undeva gata facut?
Fara o relatie intre cele doua fiscul nu accepta un astfel de transfer de cheltuieli, chiar daca se trec ca cheltuieli nedeductibile. Astfel, se diminueaza baza pentru impozitul pe dividende.
as dori mai multe detalii despre acest lucru