Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transformare garsoniera in magazin
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transformare garsoniera in magazin

Buna ziua!
Doresc sa transform o garsoniera aflata la parter in magazin. Imi puteti spune care sunt demersurile legale? Este o procedura anevoioasa sau e simpla? Va multumesc anticipat!
trebuie sa mergeti la primarie ptr aprobare,iar cei de la primarie va vor spune de ce acte aveti nevoie. Chair daca aveti acte,fara aprobare,autorizatie din partea primariei nu puteti face nimic.
Da, primaria va poate indruma. Printre altele o sa va trebuiasca si acordul vecinilor si-al asocitiei de proprietari.