Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Alegerile electorale
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Alegerile electorale

Un cetatean care se afla sub urmarire penale are dreptul sa candideze pentru un post de primar? Multumesc.
Da, are dreptul. Este prezumat a fi nevinovat pana la condamnare