avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CEDARE DREPTURI MOSTENIRE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CEDARE DREPTURI MOSTENIRE

Un unchi poate sa cedeze drepturile lui de mostenitor in favoarea unui nepot? In ce conditii se poate realiza acest lucru? Se tine seama si de faptul ca mostenirea urmeaza sa se dezbata la judecatorie.

Alte discuții în legătură

Bună ziua! vă rog, să mă ajuțai în a descâlci o problemă, ... reliana reliana Bună ziua! Vă rog, să mă ajuțai în a descâlci o problemă, mulțumindu-vă anticipat pentru sprijin. Una dintre rudele mele, vărul meu, a consultat ... (vezi toată discuția)
Unchiul meu a primit dupa mult timp "decizia de compensare" pentru ... aligator aligator Unchiul meu a primit dupa mult timp \"decizia de compensare\" pentru un teren preluat abuziv de regimul comunist. A optat pentru valorificarea in numerar a ... (vezi toată discuția)
Mostenire, succesiune? goghita goghita Am ingrijit mai multi ani pe unchii mei (matusa e sora bunicii, pe linie materna). Nu aveau copii. Matusa, ruda mea de sange, de altfel a decedat. Dupa 6 ... (vezi toată discuția)