Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii PFA

Buna ziua,

administratia blocului unde locuiesc ar vrea sa angajeze contabila care are PFA. Ce contributii ar mai avea de platit administratia la salariul platit contabilei? Sau doar ea va plati CASS si impozitul pe venit?

Multumesc.
rocky, utilizator
PFA-ul factureaza serviciul, nu trebuie platit nimic in plus.
ce anume contributii plateste o PFA?
Vedeti aici:
[ link extern ] /