Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Rog frumos raspuns ref. tert licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Rog frumos raspuns ref. tert licitatie

Daca in Ordinul 509 ANRMAP - Anexa 2
scrie ca la o oferta individuala la care se aduce un sustinator (exemplu: doar pentru cifra de afaceri) declaratia 181 nu se cere pentru acest sustinator, adica, inteleg ca el nu e obligat sa aiba datoriile catre buget local/stat platite.

In licitatia la care vreau sa particip scrie :
Tertul sustinator care asigura sustinerea financiara/profesionala/tehnica nu trebuie sa se afle in situatia care determina excluderea din procedura de atribuire, confor prevederilor art. 180 si ale art 181.

Pe cine ascult ca sincer nu inteleg :(( :sorry:

Multumesc frumos celor care-mi raspunde :">

Conform modelului de Fisa de date ANRMAP din ianuarie 2012, tertul depune formularul pentru art.181, lit.a), c^1) si d).

Intotdeauna respectati solicitarea AC. Orice solicitare, daca vi se pare nelegala, puteti sa cereti initial clarificari tot lor si ulterior contestati, dar de depus trebuie depus formularul, daca pana la deschidere ramane stabilit asa.