Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu oprit la lichidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu oprit la lichidare

buna ziua am o intrebare in luna ianuarie 2012 am avut un accident minor de circulatie din care a rezultat avarierea masini la timpul respectiv din discutii verbale cu conducerea firmei si patron sa ajuns la concluzia ca motivul accidentului a fost de ordin tehnic si ca atare firma a suportat paguba in aprilie am plecat de la firma cu acordul partilor si la lichidare mi-au oprit salariul pe motiv ca atunci am avut si eu o parte de vina, fara sa-mi dea vreo decizie de imputare sau alta hartie .CIM e incetat eu mai am vreo obligatie acum sa ma prezint in fata comisiei de disciplina a firmei
Daca raportul de munca a incetat nu mai aveti nicio obligatie sa va prezentati la comisia de disciplina ...