Forum Discuţii juridice Executare silită Restanta banca- executare silita bun mobil
Discuție deschisă în Executare silită

Restanta banca- executare silita bun mobil

Am un baiat 21 de ani. Anul trecut a luat un credit de nevoi personale de la Banca. Din pacate in ianuarie anul asta a fost obligat sa-si dea demisia de la firma unde lucra. Intrucat nu a gasit inca un loc de munca nu a mai putut sa plateasca ratele. Cu banii de la banca a luat o masina la mana a doua. Banca a angajat o firma pentru recuperarea creditului.Eu nu il pot ajuta cu ratele pentru ca am si eu datoriile mele. Daca nu isi gaseste servici in scurt timp exista cumva posibilitatea ca firma de recuperare sa- puna sechestru pe masina sau nu?
gi-jane2, moderator
Ar fi indicat ca fiul dumneavoastra sa mearga la sediul firmei sa poarte o discutie.
gi-jane2, moderator
in cazul neachitarii ratelor restante se poate prece la executare silita .In cazul in care nu are venituri si are bunuri pe numele sau da banca poate executa autoturismul daca este proprietatea lui.