Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... PFA-ul si juristul
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

PFA-ul si juristul

Buna ziua.
Un jurist trebuie sa fie incadrat cu, contract de munca pentru a putea profesa.
In codul caen este prevazut codul 6910 Activitati juridice. Un jurist nu poate sa -si faca pfa pe acest cod?pentru ce fel de activitati juridice este acest cod?
multumesc.
din pacate juristul nu poate avea societate
in situatia in care o persoana avut pfa pe o anumita activitate si intretimp se angajeaza ca jurist cu, contract de munca ..ce face cu pfa-ul ?
Suspenda activitate. Depune declaratii pentru suspendarea activitatii (finante, sanatate, pensii)
Daca juristul nu este avocat, adica nu face parte dintr-un barou de avocati si nu este angajat cu contract de munca nicaieri cum poate da consultanta juridica la cei care au nevoie de asa ceva?
Alege cod caen 7022- Consultanta in management pentru SRL sau PFA.
Dar in aceasta postura nu cred ca poate sa reprezinte in instanta clientul.
Mai poate face un curs de mediator desfasurand activitatea ca si mediator