Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ajutor!!!!!registru de casa completat incorect!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ajutor!!!!!registru de casa completat incorect!!!

o persoana pe care o credeam contabil mia spus ca pot pune ca si cheltuiala impozitul pe venit de 16%(i.i.sistem real).eu am completat asa si am si declarat la finante suma finala asa cum am calculat cu tot cu impozit ca si cheltuiala?tin sa precizez ca am incasari de aproximativ 14000 ron si plati de 12000.am platit toate taxele la zi.oare daca vor veni in control ce vor spune?ce sa fac eu acum?sa modific sau sa las asa?ca ma sfatuiti..
Inteleg ca ati inclus in cheltuieli deductibile si cheltuiala cu impozitul pe venit; in cazul acesta se depune o declaratie 200 rectificativa , ptr emiterea unei decizii de impunere corecte, din partea ANAF.
am completat registru de incasari si plati gresit(nu registru de casa) asa cum am spus am pus la plati si plata impozitului pe venit si plata cass acum eu pot sa depun 200 rectificativa la finante dar cu rjip cum fac?acolo...tai...modific...anulez...ce fac?