avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ajutor!!!!!registru de casa completat incorect!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ajutor!!!!!registru de casa completat incorect!!!

o persoana pe care o credeam contabil mia spus ca pot pune ca si cheltuiala impozitul pe venit de 16%(i.i.sistem real).eu am completat asa si am si declarat la finante suma finala asa cum am calculat cu tot cu impozit ca si cheltuiala?tin sa precizez ca am incasari de aproximativ 14000 ron si plati de 12000.am platit toate taxele la zi.oare daca vor veni in control ce vor spune?ce sa fac eu acum?sa modific sau sa las asa?ca ma sfatuiti..
Cel mai recent răspuns: irina_iris_19 , utilizator 11:47, 25 Mai 2012
Inteleg ca ati inclus in cheltuieli deductibile si cheltuiala cu impozitul pe venit; in cazul acesta se depune o declaratie 200 rectificativa , ptr emiterea unei decizii de impunere corecte, din partea ANAF.
am completat registru de incasari si plati gresit(nu registru de casa) asa cum am spus am pus la plati si plata impozitului pe venit si plata cass acum eu pot sa depun 200 rectificativa la finante dar cu rjip cum fac?acolo...tai...modific...anulez...ce fac?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rjip completat gresit irina_iris_19 irina_iris_19 am completat in registru jurnal de incasari si plati gresit la plati am pus cheltuiala plata impozitului pe venit si nu trebuia...am depus si declaratia 200 cu ... (vezi toată discuția)
Pfa sistem real - plata cas si cass se trece in registrul de incasari si plati? DianaGherea DianaGherea Sunt PFA in sistem real. Nu am angajati. Plata CAS SI CASS se trece in registrul de incasari si plati? Plata CAS este cheltuiala deductibila? Dar plata CASS ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri pfa MrDerpson MrDerpson Zilele acestea vreau sa ma duc sa depun declaratiile pentru acest an (220 - o noua estimare, 200 - venitul realizat anul trecut si 600), insa am cateva ... (vezi toată discuția)