Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit nedeductibil!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit nedeductibil!!!

impozitul pe venit este cheltuiala nedeductibila?la fel si contributia la casa de asigurari de sanatate?pentru o intreprindere individuala
impozitul pe venit este cheltuiala nedeductibila si este normal sa fie asa.
Reprezinta impozitul platit de persoana fizica.Dvs.depuneti D 200 pe CNP nu pe CUI intreprinderii.

Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
contributia la sanatate e cheltuiala deductibila,de care trebuie sa tineti cont cand completati decl 200!