Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit care este nedeductibil!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit care este nedeductibil!!!

impozitul pe venit este cheltuiala nedeductibila?la fel si contributia la casa de asigurari de sanatate?pentru o intreprindere individuala

Impozitul pe venit-DA este nedeductibil..
Dar contributia la sanatate este cheltuiala deductibila.