Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... ALIPIRE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

ALIPIRE

Mi s-a eliberat de catre Primarie Certificat de urbanism pentru alipire in care scrie ca terenurile se afla in intravilan conform HCJ de actualizare pug .Cum inainte terenurile rezultau in Cartile funciare apartinand extravilanului ,acum cu lucrarea de ALIPIRE se va inscrie in c.f. ca apartin intravilanului ?Este necesar si adeverinza de la primarie precum ca rezulta in intavilan?Este necesarasi o copie PUG ca rezulta in intravilan ,sau e deajuns C.U. de alipire unde scrie ca terenurile apartin intravilanului conform actualizarii PUG,PUZ,PUD prin HCJ ?
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc