Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Transfer pensie la caminul de batrani!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Transfer pensie la caminul de batrani!

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu o problema!
Bunica mea este bolnava si a trebuit sa o internam la un camin de batrani! nu poate sa aiba grija de ea singura ptr ca are o boala psihica!
Pensia ei vine tot acasa! Cum trebuie sa procedez ca pensia ei sa ajunga direct la camin? se merge in instanta? de ce acte este nevoie?
va mutumesc!
reprezentantul caminului trebuie sa ii faca viza de flotant pentru ca persoana are domiciliu la camin.
dupa ce i se face viza de flotant, tot caminul anunta casa de pensii printr-o adresa oficiala ca persoana si-a stabilit domiciliul acolo si cere transferul pensiei.