avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... marca osim
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

marca osim

vreau sa inscriu o marca la osim si am o nelamurire.ce tip de marca este mai bun
combinata individuala sau individuala verbala?
pe site-ul OSIM ve-ti gasi Ghidul pt inregistrarea unei marci si aveti si Lg. 84/1998, in functie de descrierea pe care o ve-ti gasi in actul normativ o ve-ti incadra.
Problema nu se pune care este mai bun ci ce tip de marca aveti dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor inregistrare marca de la distanta cipsoft cipsoft Buna ziua, Cineva cu experienta poate ma ajuta: Vreau sa inregistrez o marca verbala pentru o singura clasa. Am inteles ca se poate depune cererea si prin ... (vezi toată discuția)
Inregistrare marca otilia13 otilia13 Buna ziua! Am urmatoarea intrebare: Este obligatoriu pentru o societate comerciala sa-si inregistreze marca la OSIM, sau care sunt consecintele ... (vezi toată discuția)
Logo marca (ce contine) si denumire site Kapy Kapy Buna ziua, Ma intreb daca un logo care contine si site-ul viitoarei marci poate fi depus spre inregistrare la osim? Se permite sau nu adresa de site in ... (vezi toată discuția)