avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutorul de deces in cazul salariatului decedat in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutorul de deces in cazul salariatului decedat in Italia

Buna ziua,

Va rog sa mi spuneti unde trebuie solicitat ajutorul de deces in cazul sotului decedat in italia ( salariat cu contract de munca in italia).
La locul de munca din Italia, sau se poate solicita si la locul de munca a sotiei?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Ajutor inmormantare kyky_micky kyky_micky Buna ziua, As vrea sa-mi spuneti ce ajutoare primesc in urma decesului sotului meu (si unde trebuie sa ma adresez - locuiesc in sectorul 6). Sotul meu a ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti dupa deces carastefan carastefan Buna ziua A fost in concediu medical pana pe 30 iunie 2013, a decedat pe 1 iulie 2013 Ce drepturi banesti mai sunt de recuperat, de la primarie, serviciu, ... (vezi toată discuția)
Ajutor de deces Anastasia Petre Anastasia Petre Buna ziua! In situația decesului unei persoane care nu realiza venituri in tara, nefiind nici pensionar soția poate beneficia de ajutorul de deces dacă se ... (vezi toată discuția)