Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Pot sa calatoresc cu masina pana in Turcia?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Pot sa calatoresc cu masina pana in Turcia?

Am cumparat o masina de la o firma pe firma mea, inca nu am reusit sa o inmatriculez deoarece nu am reusit sa primesc certificatul fiscal de la firma de la care am cumparat-o. Pe talon la proprietar este trecuta firma de leasing, Pot sa ies cu masina din tara cu actele neschimbate pe baza facturilor si cu imputernicire de la firma mea?
Din mesajul dvs, inteleg ca in acte apare societatea de leasing.
La vama veti avea nevoie de procura din partea societatii de leasing, tradusa.
Pe langa procura aveti nevoie si de cartea verde.
Verificati daca in polita existenta este bifata si Turcia.