avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii DECLARATIA 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

DECLARATIA 112

va rog frumos daca poate cineva sa ma lamureasca in urmatoarea problema:
Am un salariat care si-a cistigat drepturile salariale in instanta , i-am recalculat totul la zi , acum fac rectificative la Declaratia 112 - ma confrunt cu urmatoarea situatie
pentru lunile ianuarie 2011 mai 2011 care este programul de lucru ptr declaratie
ptr eu sunt nevoita a le face manual am peste 100 de salariati. si ptr 1 trebuie sai introduc pe toti -
programul actual de la ANAF este cu data de 11.05.2011
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: ana & maria , utilizator 15:05, 12 Iunie 2012
Pentru declaratiile anterioare lunii noiembrie 2011 va trebui sa mergeti cu ele la ghiseu salvate pe suport electronic.Formularul pdf il gasiti aici
[ link extern ] )
Daca aveti salvate declaratiile initiale din acea perioada nu va trebui decit sa faceti rectificarea dorita si sa bifati casuta cu ,,rectificativa.,,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate rectifica declarația unică? cristy1110 cristy1110 Cum se poate rectifica declarația unică?Inspectorul mi a spus sa o listez si sa ma întorc. Care este procedura. Multumesc (vezi toată discuția)
D 112 pentru srl-d adi_68 adi_68 Un SRL-D are angajati din decembrie 2011. Cand s-a depus 010 a trebuit bifat ca platitor si pentru contributiile de asigurari sociale si pentru accidente de ... (vezi toată discuția)
Eroare declaratie 112 radugabriela radugabriela Am primit aceasta eroare la depunearea unei declaratii 112, este o societate cu un singur angajat pentru care am depus lunar declaratia 112.Oare sa fie din ... (vezi toată discuția)