Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Actul normativ prin care se interzice institutiilor ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Actul normativ prin care se interzice institutiilor bugetare sa angajeze case de avocatura daca au consilieri juridici

am auzit ca a aparut o ordonanta , sau hotarare prin care se interzice institutiilor bugetare sa angajeze case de avocatura daca au , angajati consilieri juridici, sau auditori externi daca au auditori interni.imi poate spune cineva numarul actului normativ? mersi.
Este vorba despre Ordonanta de urgenta nr.26/2012 privind unele masuri de reducere a cheltuielilor publice si intarirea disciplinei financiare, publicata în M.Of. nr.392 din 12.06.2012 .. OUG a intrat in din 12.06.2012

[ link extern ]