Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda

Buna ziua,
Doresc daca imi poate da cineva cateva informatii in legatura cu o amenda .
In urma cu 1 luna am primit o amenda si am refuzat semnarea procesului verbal. Acea amenda a fost trimisa la primaria lucalitatii unde am adresa si unde locuiesc parintii mei si bagata alaturi d eimpozititele parintilor mei .
Doresc sa stiu daca pot face o cerere ceva la primarie prin care acea amenda sa ramana pe numele meu dar sa nu fie bagata in impozitele parintilor intrucat eu nu mai locuiesc acolo de mai bine de 2 ani si plus de asta eu nici nu am acelasi nume de familie cu parintii .
Multumesc anticipat..
temeiul legal al amenzii?