Forum Discuţii juridice Executare silită Urgent - Ajutor
Discuție deschisă în Executare silită

Urgent - Ajutor

Buna ziua
zilele trecute am primit o somatie si un proces verbal de cheltuieli de executareunde apar sume fabuloase - la o sulta de 10.000 lei - onorariu si cheltuieli executare silita - 80.000 lei .Am facut contestatie la acest proces verbal la biroul executorului cu confirmare primire urmand ca in cateva zile sa fac contestatie si in instanta .
Ce sa fac ??? in procesul verbal se abuzeza de o functie si se trece peste ceea ce hotareste legea - da , stiu - voi sa sulta dar nu are de ce sa se faca executare silita si sa se ceara punere in posesie a unor loturi unde instanta a scris ca pers x primeste aceste loturi in supraf de .... Acest executor scrie x lei onorarie executor pt punerea in posesie a 3 suprf teren in conf cu ordinul ministrului justitiei 2550/2006 ??????? Ce sa fac
:(:stunned:
Contestatie la executarea silita.