Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce suma se achita la executor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce suma se achita la executor

ce suma se achita la executorul judecatoresc in cazul punerii in executare la un proces de partaj eu trebuie sa platesc sulta de 447.000ron.
pentru sume mai mici de 50.000 lei, onorariul poate fi pana la 10%;
pentru sumele cuprinse intre 50.001 lei si 80.000 lei, onorariul este de 3%;
pentru sumele cuprinse intre 80.001 lei si 100.000 lei, onorariul este de 2%;
pentru sumele de depasesc 100.000 lei, onorariul este de 1%
la onorariu se adauga si cheltuielile de executare.
Daca aveti sulta cel mai bine ar fi sa faceti oferta reala si sa achitati dvs. , nu sa asteptati sa va execute silit.
Vorbiti cu mai multi executori si apoi decideti.
Executarea unei astfel de hotarari nu este o problema,iar daca ar exista o problema toti executorii se vor lovi de ea.