Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... tulburarea liniºtii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

tulburarea liniºtii

Bună ziua,

Blocul în care locuiesc se află în apropierea unei instituţii (fermă) care ţine la poartă mai mulţi cîini.
Problema este zgomotul foarte mare pe care îl fac animalele în timpul nopţii cînd latră.
Întrebarea este cărei autorităţi ar trebui să mă adresez pentru a îi determina să accepte transferarea cîinilor în adăposturile primăriei. Vă întreb pentru că sunt sigur că dacă îi rog frumos se vor face că nu aud.
Adresati-va hingherilor, primarului, vreunei asociatii de protectie a animalelor, etc ....