Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract de munca sau conventie?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract de munca sau conventie?

In care conditii se foloseste conventia de prestari servicii pentu administrator si femeia de serviciu?
In nicio situatie!
Conventiile civile sunt pentru activitati cu scop si timp determinat, cum ar fi repartia unei tevi, a instalatei electrice, lucrari de gradinarit etc.

Pentru activitati permanente, chiar daca cu timp foarte redus de lucru, se intocmeste CIM cu timp partial de lucru.