Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de eliberare sub control judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de eliberare sub control judiciar

pritenu meu are acuzatia de ultrj la bunurile moravuri,a avut 2 mandate de 29 de zile de arest ,i s-a prelungit arestul pana pe 10 cand e procesu ,pe fond,pot sa mai pun cerere de eliberare sub control judiciar?cum trebuie sa procedez?
puteti sa solicitati eliberarea sub control judiciar dar totusi daca nu lucrati cu un avocat care sa se ocupe, nu cred ca aveti sanse.

chiar si cu avocat, este foarte greu
Infractiunea de ultraj este singura infractiune pentru care este acuzat?
da
poate cere liberarea provizorie sub control judiciar sau poate cere inlocuirea masurii arestarii preventive cu alta masura preventiva (interdictia de aparasi localitatea de exemplu)
poate incerca.