Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... DIN CATE VOTURI SE ALEGE UN VICEPRIMAR
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

DIN CATE VOTURI SE ALEGE UN VICEPRIMAR

DIN CATE VOTURI SE ALEGE VICE PRIMARUL DACA IN COMUNA SUNT 11 CONSILIERI
LA PRIMA SEDINTA SA ALES UN VICE PRIMAR CU 5 VOTURI DIN 11
Este declarat viceprimar candidatul care a obtinut votul majoritatii consilierilor in functie.....in speta, cu 6 voturi va trebui sa se aleaga viceprimarul ...
ESTE O LEGE CARE REDA CAND VICE PRIMARUL ESTE ALES LEGAL
OG nr. 35 din 30 ianuarie 2002 pentru aprobarea Regulamentului-cadru de organizare si functionare a consiliilor locale, art.11.

[ link extern ]