Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la distanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la distanta

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu un raspuns in situatia: eu in Ro - el Marea Britanie, ambii ne dorim divort dar nu ne putem intalni in tara ca sa fim impreuna la un notar de ex. Cum se poate incheia divortul amiabil si intr-un termen rezonabil totusi luand in considerare ca e de comun acord?

Multumesc
nu puteti divorta in romania decat daca ati avut ultimul domicilu in romania. daca este asa sotul trebui sa-si angajeze un avocat sa-l reprezinte si se rezolva la primul termen prin acord, in instanta