Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinte medicale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinte medicale

Cum poti reduce numarul adeverintelor medicale care sa le motiveze absentele de la lucru. Noi nu platim aceste adeverinte insa ne cam incurca programul. este ok interzicerea acestor adeverinte prin regulamentul intern?
Prin Contractul Colectiv de Munca, in urma negocierilor cu Sindicatul, am stabilit ca nu vom mai accepta decat adeverintele eliberate de Serviciul de Urgenta, iar restul nu. E perfect legal asa.