Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... abandon de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

abandon de familie

Buna ziua,sotul meu munceste in strainatate si lunar,cu exceptia lunii trecute mi-a trimis cate 100-200 euro.Acum nu mai stiu nimic de el,vb numai cu mama lui,pe copil il suna o data la una-doua sapt,dar de mn a zis ca nu vrea sa mai auda,nu-mi rasp la msj nici la telefon de doua luni.Eu vreau sa il aduc in tara sa rezolvam problema,poate divortam,nu stiu ideea e daca eu in aceste conditii il pot da la abandon de familie sau ce pot face sa-l aduc in tara?Astept msj dvs,multumesc mult.

Citeste mai mult: Abandonul de familie Art. 305 Cod Penal
Nu aveti cum sa il fortati sa revina in tara daca nu doreste, nu e proprietatea dvs.

Daca doriti, puteti deschide o actiune de divort la judecatoria de la ultimul domiciliu comun.