Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunuri mostenite- sotia mea are dreptul la mostenirea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunuri mostenite- sotia mea are dreptul la mostenirea mea?

Am mostenit dupa moartea parintilor mei case, anexe, bunuri si actiuni. As dori sa stiu daca sotia mea are drept asupra acestor mosteniri daca se pronunta divortul intre mine si sotie, dupa ce eu am facut succesiunea asupra acestora.
Nu, niciodata nu va avea dreptul asupra acestor bunuri, daca dvs. nu doriti asta si astfel nu incheiati o conventie matrimoniala.
multumesc mult pentru raspunsul Dvs.