Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fara cale de atac...Ce inseamna?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fara cale de atac...Ce inseamna?

Se admite cererea de incuviintare silita,potrivit titlului executoriu contract de credit.
Fara cheltuieli de judecata.
Fara cale de atac.

Intrebarea mea este.Ce inseamna fara cale de atac?N pot face contestatie la executare?Sau?daca stie cineva sa-mi spuna...Multumesc!
Ba da! Contestatie la executare puteti face.
Aceasta este o noua actiune.

Fara cale de atac, inseamna ca hotararea data nu este supusa apelului sau recursului.
multumesc foarte mult pentru raspuns!