avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fara cale de atac...Ce inseamna?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fara cale de atac...Ce inseamna?

Se admite cererea de incuviintare silita,potrivit titlului executoriu contract de credit.
Fara cheltuieli de judecata.
Fara cale de atac.

Intrebarea mea este.Ce inseamna fara cale de atac?N pot face contestatie la executare?Sau?daca stie cineva sa-mi spuna...Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dahrma , utilizator 23:21, 2 Iulie 2012
Ba da! Contestatie la executare puteti face.
Aceasta este o noua actiune.

Fara cale de atac, inseamna ca hotararea data nu este supusa apelului sau recursului.
multumesc foarte mult pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admisibilitatea cererii de revizuire la incuviintarea executarii silite florindbro florindbro Este admisibila cererea de revizuire in baza art.322 pct.5 C.p.c. impotriva incheierii data de judecatorie privind admiterea incuviintarii executarii silite? (vezi toată discuția)
Cum se procedeaza ? rolex rolex Am un contract de arenda cu o societate comerciala. Contractul este autentificat la notar si este titlu executoriu creanta fiind certa lichida si exigibila ... (vezi toată discuția)
Hotarire definitiva si irevocabila baltag baltag buna seara am o hotarire definitiva si irevocabila intrun proces cu recuperarea drepturi banesti am pus executor judecatoresc si firma respectiva vazind ca are ... (vezi toată discuția)