Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Casa de marcat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Casa de marcat

Eu am ca obiect de activitate cu urmatorul Cod Caen:9511 - Repararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice iar secundar am 7420 Activitati fotografice.
Este necesar sa imi cumpar casa de marcat?
Multumesc.

Imi cer scuze, stiu ca s-a mai postat dar era prin 2009, am postat acolo dar nu am primit nici un raspuns.
Pentru activitatea mentionata - in cazul in care prestati aceste servicii EXCLUSIV catre firme - nu ati avea nevoie de casa de marcat fiscala. Dar daca serviciile se adreseaza si persoanelor fizice, aveti obligatia sa o procurati anterior demararii activitatii.