Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenirea din concediu de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenirea din concediu de maternitate

Am revenit la serviciu (de Stat)dupa 2 ani de zile - dar locul meu de munca nu mi-a mai fost pus la dispozitie.Ce se poate face in acest caz?:(
Sa ii dati in judecata ....
Ati facut cerere prin care solicitati reluarea activiatatii incepand cu data de .....?
Din nefericire, daca este vorba de concediu de crestere copil, dva ati intrat in acest concediu pe baza vechii legi care in prrezent este abrogata si nu mai beneficiati de protectia legii.

In orice caz, revenirea la serviciu se face pe acelasi post, in conditii similare si puteti sesiza ITM-ul si / sau sa chemati angajatorul in judecata.