avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contributii CAS dupa 1 iulie 2012 PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contributii CAS dupa 1 iulie 2012 PFA

am un contract de munca cu timp partial din 2002 , 335 RON ,dar sunt si PFA cu veni
de 600 Ron lunar .depun declaratia 600? platesc CAS ? ?
Cel mai recent răspuns: elicoidal , utilizator 23:22, 6 Iulie 2012
Dvs ca si PFA depuneti declaratia 220 "Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit".si declaratia 200 "Venituri realizate".Contributia CAS se plateste pe declaratia 200.
dupa 1 iulie depun declaratia 600? sunt si angajat cu timp partial, pana acum nu plateam CAS , plateam doar 5,5 % sanatate
va rog sa-mi raspundeti la intrebare , nu vorbeam despre declaratia 220 sau 200
eu intrebam despre declaratia 600, si daca eu platesc CAS ca pfa avand in vedere ca sunt si angajat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata anticipata impozit pe venit+cass andreigabriela23 andreigabriela23 Sunt inregistrata fiscal din data de 10.09.2013 pentru activitatea de traducator si interpret autorizat.In urma deciziei de impunere anticipativa a impozitului ... (vezi toată discuția)
Plata cass si cas laura2008_angel laura2008_angel am deschis o intreprindere individuala in feb 2013 si a-si dori sa stiu dc trebuie sa platesc cass si cas , ce suma si de cand si cum se procedeaza? Specific ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)