Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contributii CAS dupa 1 iulie 2012 PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contributii CAS dupa 1 iulie 2012 PFA

am un contract de munca cu timp partial din 2002 , 335 RON ,dar sunt si PFA cu veni
de 600 Ron lunar .depun declaratia 600? platesc CAS ? ?
Dvs ca si PFA depuneti declaratia 220 "Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit".si declaratia 200 "Venituri realizate".Contributia CAS se plateste pe declaratia 200.
dupa 1 iulie depun declaratia 600? sunt si angajat cu timp partial, pana acum nu plateam CAS , plateam doar 5,5 % sanatate
va rog sa-mi raspundeti la intrebare , nu vorbeam despre declaratia 220 sau 200
eu intrebam despre declaratia 600, si daca eu platesc CAS ca pfa avand in vedere ca sunt si angajat