Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... calcul salar functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

calcul salar functionar public

va rog sa ma ajutati in calcularea salariului unui functionar public care iunie 2010 are:
un salar de:1581lei
vechime% 395 lei
sume compensatorii 474 lei
total salar de baza 2450 lei
si in afara salariului de baza un spor de conditii vatamatoare de 15% 237lei
va multumesc
Pai daca nu a trecut la o alta gradatie de vechime, se adauga 15% si avem: salariu baza devine 2818 RON, plus spor conditii 273 lei. Apoi aplicam ultima majorare de 8% si salariul de baza devine 3043, plus spor conditii 295 lei. Total brut 3338 lei.
2010 iunie sau 2010 decembrie ?
Daca suma este cea dinainte de diminuare aceasta suma trebuie diminuata cu 25%
Eu am facut calculul presupunand ca sumele prezentate de dvs. erau cele diminuate cu 25%.