avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... calcul salar functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

calcul salar functionar public

va rog sa ma ajutati in calcularea salariului unui functionar public care iunie 2010 are:
un salar de:1581lei
vechime% 395 lei
sume compensatorii 474 lei
total salar de baza 2450 lei
si in afara salariului de baza un spor de conditii vatamatoare de 15% 237lei
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 17:46, 11 Iulie 2012
Pai daca nu a trecut la o alta gradatie de vechime, se adauga 15% si avem: salariu baza devine 2818 RON, plus spor conditii 273 lei. Apoi aplicam ultima majorare de 8% si salariul de baza devine 3043, plus spor conditii 295 lei. Total brut 3338 lei.
2010 iunie sau 2010 decembrie ?
Daca suma este cea dinainte de diminuare aceasta suma trebuie diminuata cu 25%
Eu am facut calculul presupunand ca sumele prezentate de dvs. erau cele diminuate cu 25%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cu cat va creste salariul minim, fara sporuri? Andrei92 Andrei92 De exemplu un salriu format din salariu de incadrare 630 Ron si spor de vechime (gd.4) , fara alte sporuri in afara, este de 756 Ron, asta in iunie 2010. Dupa ... (vezi toată discuția)
Salarizare cucuvea cucuvea buna seara si cracun fericit In data de 28 11 2011 am depus o cerere la locul de munca prin care am solicitat sa mi se spuna care este grila de salarizare ... (vezi toată discuția)
Reincadrarea este corecta? marynuksavu marynuksavu sunt icadrata in cadrul PMP - OFICIUL PUBLIC PROIECTdin anul 2001:inspector I A, in anul 2008 am absolvit cursurile facultatii de contabilitate,iar in anul ... (vezi toată discuția)