Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contract prestari servicii pfa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contract prestari servicii pfa

Caut un model de contract de prestari servicii - consultanta tehnica in constructii-ca pfa .Ce obligatii financiare deriva din acest contract (impozit, taxe, etc) si cum vor fi ele achitate? Exista si o alta posibilitate de a oferi consultanta si a fi remunerat pentru acest serviciu?
Ca si P.F.A. puteti presta serviciile pentru care sunteti autorizat numai in baza unor contracte de prestari servicii. Ca si obligatii financiare sunt cele prevazute de legislatia fiscala in vigoare cu privire la veniturile realizate din activitati independente (contributii sociale, impozit etc.).
Multumesc, dar doresc un raspuns explicit strict la intrebarile formulate.
In discutiile purtate cu solicitantul serviciilor s-au propus :
-contract civil de prestari servicii;
-contract de munca cu timp partial ;
-contract de prestari servicii ca pfa.
Care ar fi forma cea mai avantajoasa?
Daca sunteti P.F.A. incheiati un contract de prestari servicii ca P.F.A.