Forum Discuţii juridice Achiziţii publice drept de proprietate echipament
Discuție deschisă în Achiziţii publice

drept de proprietate echipament

In cadrul unei licitatii publice, autoritatea contractanta solicita documente care sa ateste dreptul de proprietate sau de folosinta a unei statii de asfalt.In cazul in care se incheie un contract de prestari servicii-inchiriere cu fabricantul statiei de asfalt ce documente ar putea fi folosite ca suport in demonstrarea apartentei?

Va multumesc.
Cred ca o combinatie intre documente care sa ateste faptul ca locatorul este producator de astfel de echipamente si un raport de incercare in care ii apare denumirea (insa doar ca beneficiar) ar crea o prezumtie. Va mai recomand o prezentare a situatiei de catre dvs si o declaratie a locatorului in acest sens. Totusi, cel mai corect ar fi sa luati legatura cu locatorul pt. ca el stie cel mai bine de ce documente dispune ca sa faca dovada faptului ca este si proprietar.