Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... donatie apartament de la parinti catre unicul fiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

donatie apartament de la parinti catre unicul fiu

sotul si sotia au bun comun din casatorie apartamentul si il vor face donatie fiului lor-unic fiu; care pot fi clauzele incluse in donatie
Drept de abitatie viagera, drept de uzufruct viager, obligatie de intretinere... in functie de conventia partilor...