avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
1. Prezenta va fii de peste 50% din cei de pe liste.
2. Procente estimate : 49,30% DA, 50,70% NU

Mesaj pentru clasa politica :

Doamnelor si domnilor politicieni, stim ca partidele va preseaza sa le aratati sange.... Noi, restul, vrem pace. Vrem sa muncim, vrem sa ne bucuram de rezultatele muncii noastre, de apartenenta la un popor calm, asezat , perseverent, creativ si dispus sa faca multe concesii pentru a vedea ca ziua de maine e un lucru pe care sa-l astepte cu placere !

Cu stima!
Judecând după numărul mare al celor care au ieşit în stradă astă iarnă, cerând demisia prşedintelui, mă gândesc că vor face efortul de a merge la urne şi va fi îndeplinită condiţia prezenţei majorităţii ,astfel că vom avea un referendum valid. E drept că sunt destui care vor spune NU, însă eu cred că vor fi mai mulţi dintre cei care vor spune DA . Estimez că vor spune DA aproximativ 55% dintre cei prezenţi şi doar 45 % vor spune NU.

Avand in vedere agresivitatea luptei clasei politice si maniera de aducere aminte a tuturor gafelor si nereusitelor,apreciez ca se va vota demiterea
Trebuie sa luati in calcul ca parte dintre votanti nici nu constientizeaza unde trebuie sa voteze,rubrica DA sau NU...
Probabil o sa fiu cel mai departe de adevar,dar asa imi place mie sa cred-
1.76% prezenta la vot
2.64%-demitere-DA-40%-pentru a ramane-NU
Daca tot e sondaj +,- 2%-daca se accepta:wave:
Ultima modificare: Joi, 19 Iulie 2012
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?
Nu.

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
Peste 50% pro demiterii presedintelui.

Alte discuții în legătură

Am votat sau nu la referendum 2012 freeanifer freeanifer Consider interesanta situatia fiecaruia. Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez. Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau ... (vezi toată discuția)
Referendum si cvorum ContSters257414 ContSters257414 cum credeti ca se impaca ([b]cum se justifica[/b]) decizia Curtii Constitutionale a Romaniei care a hotarat marti ca, pentru validarea scrutinului de ... (vezi toată discuția)
Proiect de hotãrâre prin care parlamentul sã constate cã bãsescu a fost demis de popor ContSters257414 ContSters257414 Senatorul PNL Ioan Ghişe va propune, luni, în plenul reunit al celor două Camere, un proiect de hotărâre a Parlamentului prin care să se ia act de ... (vezi toată discuția)