Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bonuri de benzina
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bonuri de benzina

Am urmatoarea situatie:autoturism proprietatea societatii,folosita de manager pentru deplasare domociliu-punct de lucru si pentru aprovizionare.
Va rog frumos sa ma ajutati cu raspunsurile la urmatoarele intrebari:
-1. daca trebuie intocmite foi de parcurs
-2. daca tva este deductibila pentru toata valoarea bonurilor de benzina
-3. daca este deductibila cheltuiala cu combustibilul
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
1.Da
2.50%
3.50%
Cum adica,2.5% si 3.5% din valoarea tva de pe bon,respectiv din val cont 3022 din bon?Doar atat?Sau sunt eu ametita si n-am inteles?
cred ca esti a.......si nu ai inteles.:D
colegul @george 1962 a spus :
Pc.2- deductibil 50%
pc.3-deductibil 50%
Da doamna,aveti dreptate.Multumesc mult.