Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua,problema mea este urmatoarea: suntem 4 frati si vor partea lor la o garsoniera mica care dupa moartea tatalui meu a ramas mama in ea (noi nu ne intelegem cu 2 frati) cum se poate face sa dezbatem mostenirease,impartevaloarea garsonierei in 5 la valoarea de acum sau cu cat a fost cumparata? daca nu stim adresa celor 2 frati cum se face??multumesc
Cand a avut loc deschiderea succesiunii(data decesului defunctului)?
Pe data de 02-09-2007
Daca garsoniera este bun comun cu mama dvs adica luata in timpul casatoriei cu dansa , ea are 1/2 restul de 1/2 se imparte la copii si mama.