Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... web xxx-AJUTOR
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

web xxx-AJUTOR

Va rog sa imi spuneti si mie daca pot sa fac ceva,am vb cu cineva pe messinger,si am f atat de tampita si m am dezbracat in fara la web ,si acum ma ameninta ca daca nu mai vb cu el imi imi pune filmuletul pe you tube:((#-o:O
ce sa fac??va rog se poate pedepsi??Eu nu mi am dat acordul ptr asa ceva?!Va rog ajutati ma indrumati ma ce sa fac?!:((
:((Va multumesc ptr tot,dar mentionez ca sunt plecata din tara de peste 3ani,imi pare rau am scris eu undeva ca nu il cunosc pe tip?am pana si adreesa lui!Am incercat tot inainte ca filmuletul sa fie postat pe you tube eu prefer sa ma sinucid,nu pot suporta rusinea fam mele si a sotul meu ..................vecini etc:((.Va multumesc oricum.:(Stiti cum e ROMANIA trebuie sa se intample ceva rau si apoi se iau masuri.:((#-o
Presupunand ca acel tip posteaza filmuletul pe net iar familia dvs. afla.
Sinuciderea dvs. nu reprezinta o solutie si nu ati face un bine nimanui!
Sfatul meu este sa incercati sa ganditi rational si sa acceptati ca ati gresit insa sanctiunea acestei greseli nu poate fi in nici un caz "sinuciderea" dvs.
Ar fi un gest care ar duce la multa suferinta din partea celor dragi dvs.Parintii, sotul, prietenii, de exemplu.
Sa stiti ca cei care va iubesc cu adevarat nu va judeca, indiferent de ceea ce faceti sau nu faceti....
Suferinta provocata familiei de aflarea faptului ca v-ati dezbracat pe net ar fi infinit mai mica decat suferinta provocata familiei prin "pierderea dvs."
Banuiesc ca nu aveti copii si probabil de aceea nu intelegeti ca un parinte isi iarta si isi iubeste copilul, indiferent ce ar face acesta, chiar daca nu este de acord cu ceea ce face si chiar daca nu ii arata uneori faptul ca il iarta si ca il iubeste....
Va rog frumos sa nu recurgeti la gesturi disperate din cauza unei fapte care ar putea trece neobservata, viata dvs. este mult mai pretioasa decat orice alta fapta reprobabila....

Av. Cermak Iuliana

Dupa cate stiu youtube are un regulament intern in care se prevede ca in cazul in care se incalca drepturile anumitor persoane sau drepturi de autor etc., vor sterge filmul in cauza la simpla cerere prin e-mail (binenteles daca aratati in ce sens sunteti vatamata si dovediti ca sunteti persoana filmata)... incercati aceasta varianta...
si acelasi regulament al site-ului mai prevede ca nu pot fi postate filmulete pornografice! :rtfm:
Nu sunt de acord cu acel coleg care spunea ca nu se poate face nimic! In mod clar ca aceste conversatii prin mess pot fi probe in proces ca si corespondenta electronica.
In caz ca una dintre parti sustine ca nu a trimis acele mesaje, se cerceteaza calculatorul, daca au fost alterate inregistrarile etc. Mai exact, se face o expertiza IT.
Am intalnit aceste tipuri de expertize in dosare, chiar si in civile, nu e cu neputinta, doar neobisnuit, caci nu se intampla des.

Cat priveste ideea ca in Romania intai trebuie sa se intample ceva rau si apoi sa se ia masuri, e corect, caci e o tara democratica si, asa ca in alte state de drept, nu se pot lua masuri impotriva unor oameni care nu au facut inca nimic rau.
Peste tot se face o fapta, se face o plangere, se cerceteaza si apoi se pedepseste sau nu in functie de rezultatuk anchetei.
Nu stiu cum credeti ca se intampla in tara in care sunteti... dar ar fi culmea sa legam oamenii de calorifere cate o zi sau doua, prin tragere la sorti a CNPului, ca poate-poate asa mai prevenim vreo crima...
Sinuciderea e o idee prosteasca, de copil care nu isi asuma rezultatul actiunilor sale si sper din toata inima ca, daca la discutiile pe mess cu acea persoana ati fost mai copilaroasa, acum sa fiti matura si sa va asumati intamplarea.
Au fost oameni cu fotografii (in plin exercitiu) publicate in presa din tara, in toata presa, persoane publice si... au supravietuit! Multora le-au rezistat si relatiile...
E stupid sa credeti ca familia sau sotul nu va vor intelege si sustine, caci va iubesc, asa cum spunea cineva aici.

Va doresc numai bine si decizii intelepte!!