Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot primi pensia la alta adresa?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot primi pensia la alta adresa?

Buna ziua. Am doua imobile in acelasi judet, avand domiciliul stabil pe adresa unuia dintre ele. Cum as putea primi pensia prin Posta pe adresa celuilalt imobil, fara sa trebuiasca sa mai fac mutatii sau flotant?
Este posibil oare sa prezint extras CF in loc de buletin cu noua adresa?
Depuneti cerere la casa de pensii ,care urmeaza sa opereze modificarea in documentele de evidenta a virarii drepturilor dvs
Puteti sa solicitati Casei de Pensii virament pe card bancar.
Stiu ca trebuie sa cer acest lucru la Casa de Pensii, dar pe situl lor scrie ca trebuie sa anexez si copia de CI cu noua adresa, or eu tocmai asta nu vreau. Nu vreau umblatura ca sa-mi schimb adresa de pe o casa pe alta, ambele fiind ale mele.
Nici card nu vreau, deoarece bancomat nu am la sat si e tot aia cu deplasarea la oras ca sa imi ridic banii.

Oare pot primi pensia la alta adresa fara ca acea adresa sa fie trecuta in buletin?
Faceti o viza de resedinta (flotant) pe noua adresa si apoi mergeti la Casa de Pensii.