Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act notarial pentru reprezentarea unei persoane in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act notarial pentru reprezentarea unei persoane in instanta

Buna seara. Poate o persoana in varsta sa fie reprezentata datorita incapacitatii sale locomotorii sau de alta natura decat cele psihice in instanta de catre o alta persoana fizica? Si as vrea sa stiu daca asta se face prin incheierea unei imputerniciri la notariat. Va multumesc.
Da, se poate face o procura notariala.
Va multumesc !