avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act notarial pentru reprezentarea unei persoane in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act notarial pentru reprezentarea unei persoane in instanta

Buna seara. Poate o persoana in varsta sa fie reprezentata datorita incapacitatii sale locomotorii sau de alta natura decat cele psihice in instanta de catre o alta persoana fizica? Si as vrea sa stiu daca asta se face prin incheierea unei imputerniciri la notariat. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: cris_deo , utilizator 23:29, 4 August 2012
Da, se poate face o procura notariala.
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copil iulik800 iulik800 Buna ziua sunt in italia as dori sa stiu daca tatal fetitei poate sa faca o procura unde sa o imputerniceasca pe mama mea sa vina cu ea in italia in vacanta ... (vezi toată discuția)
Imputernicire avocatiala(?) ContSters61319 ContSters61319 Buna ziua, O persoana fizica nedeplasabila(cu infirmitate de exemplu) poate imputernici alta persoana fizica printr-o Imputernicire incheiata de un avocat, ... (vezi toată discuția)
Detalii imputernicire - valoare imputernicire facuta de avocat anisia53 anisia53 buna seara ! plec din tara o perioada , si vreau sa -i fac imputernicire fratelui meu sa ma reprezinte in absolut orice problema ... am un vecin care este ... (vezi toată discuția)