Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... extindere casa fara autorizatie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

extindere casa fara autorizatie

Buna seara!Casa in care locuim fiind foarte veche avea mari probleme cu structura acoperisului.L-am refacut,dar nu asa cum era ci oarecum modificat in vederea mansardarii.In plus fata de asta,lipita de vechea constructie am turnat o fundatie pe care sub acoperisul prelungit,pe structura de lemn am inchis spatiul rezultat.Executia lucrarii ,aproape in totalitate e realizata de mine personal,ajutat fiind doar cu munca necalificata.
Nu am nici o autorizatie pentru ce am facut si doresc sa stiu cat de tare am dat-o in bara si ce se mai poate face acum!
Multumesc mult pentru ajutor!
Va trebuie autorizatie pentru extinderea facuta...riscati amenda sau demolarea....fie luati legatura cu un arhitect care se va ocupa de tot fie va duceti la primarie la serviciul urbanism si va descurcati singur..