avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Scrisoare de garantie bancara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Scrisoare de garantie bancara

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu un model de scrisoare de garantie bancara pentru garantarea unui avans? Au aparut alte modificari (in afara de cele reglementate in NCC) referitoare la scrisorile de garantie? Va intreb pentru ca n-am mai lucrat pana acum cu SGB.
Cel mai recent răspuns: jacqueline_k , utilizator 12:15, 7 August 2012
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicabilitate uzante icc garantii autonome voichita voichita Buna ziua. Mă confrunt cu problema lipsei de reglementare a poliţelor de asigurare de garanţii, cu excepţia dispoziţiile art. 2321 NCC- care sunt în mod ... (vezi toată discuția)
Executare scrisoare de garantie bancara giocont giocont Intrebare: Poate fi executata partial o scrisoare de garantie bancara de buna executie, la cererea beneficiarului? Daca DA, atunci este necesara intocmirea ... (vezi toată discuția)
Sgb si procedura insolventei manea 2 manea 2 m-am inscris la masa credala a debitorului X cu o creanta provenita dintr-un contract garantat cu scrisoare de garantie bancara. Pot acum sa execut SGB si ... (vezi toată discuția)